ZawartośćOgłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu
(18 marca 2018 r.)


 

 

 1. Dzisiaj piąta niedziela wielkiego postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

 2. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na zakony żeńskie.

 3. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15., a w niedziele na Gorzkie Żale o 17.30.

 4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP, opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła.

 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm. W liturgii wspominamy tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 6. W przyszłą niedzielę będzie można w zakrystii za 5 zł. kupić chlebek miłości Caritas.

 7. Za tydzień poprosimy dorosłych członków ruchów i stowarzyszeń katolickich: Straż Honorową, Żywy Różaniec, Lektorów, Ruch Rodzin Nazaretańskich, ale i znanych nam pobożnych parafian, szczególnie tych, którzy codziennie uczestniczą we Mszy św. o zapisywanie się w zakrystii na adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej po jednej osobie w poszczególnych godzinach w Ciemnicy w Wielki Czwartek od 19.00 do 22.00, w Grobie Pańskim w Wielki Piątek od 19.30 do 22.00 i w Wielką Sobotę od 16.00 do 21.00. Oczywiście na modlitwę można przyjść o każdej porze, nasza prośba o zobowiązanie się do adoracji dotyczy wprost odpowiedzialności za Najświętszy Sakrament.

 8. Grupy duszpasterskie: w poniedziałek o 18.30 krąg biblijny dla młodych małżeństw, w czwartek o 17.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, w piątek o 17.00 ministranci, o 18.30 młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

 9. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” – do nabycia w zakrystii.

 10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Łękawska, śp. Władysław Otoliński i śp. Krzysztof Szczepański. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… .

 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień. Szczęść Boże!