ZawartośćOgłoszenia duszpasterskie na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą
(11 listopada 2018 r.)


 

 

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przeżywamy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości O 7.30 odprawiona będzie Msza św. za Ojczyznę.

 2. Także dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. W kronice parafialnej czytamy, że: „Zwiększająca się liczba ludności i brak świątyń w gwałtownie rozrastającym się Sosnowcu sprawiły, że w październiku 1861 roku mieszkańcy zwrócili się do Konsystorza Jeneralnego diecezji kielecko-krakowskiej z prośbą o zgodę na budowę kościoła. Kościół wybudowano w ciągu roku i już 27 października 1862 roku Konsystorz Generalny w Kielcach wydał plebanowi czeladzkiemu upoważnienie do jego poświęcenia. Sama uroczystość odbyła się dwa tygodnie później 11 listopada 1862 roku przy udziale Ojców Paulinów z Jasnej Góry i franciszkanów reformatów z Warszawy. Ogólny koszt budowy wyniósł 15 tys. Rubli”.

 3. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy finansowo wspomagają renowację figury Matki Bożej z Lourdes. Bóg zapłać!

 4. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tylko w przypadku wezwania kapłana do osoby chorej lub konieczności organizacji pogrzebu można kontaktować się z duszpasterzami.

 5. Grupy duszpasterskie:
  - we wtorek o 18.30 Krąg Biblijny prowadzony przez ks. Tomasza,
  - w czwartek o 18.30 Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  - w piątek o 17.00 ministranci, o 18.30 spotkanie młodzieży.

 6. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” do nabycia w zakrystii.

 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego! Szczęść Boże!