Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Adwentu


( 8 grudnia 2019 r.)

 1. Dzisiaj druga niedziela adwentu. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski przeżywamy ją jako Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Niepokalana Matka Chrystusa i Kościoła będzie nieustanną przewodniczką w adwentowym czasie przygotowań do Uroczystości Narodzenia Słowa Bożego.

 2. Caritas prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym, to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Świece są dostępne w zakrystii: małe po 6 zł, a duże po 15 zł.

 3. Poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom pierwszokomunijnym nastąpi dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwentowe rekolekcje parafialne. Nauk rekolekcyjnych można będzie wysłuchać w niedzielę w czasie wszystkich mszy świętych, a w poniedziałek i wtorek w czasie mszy świętych o godz. 9:00, 12:00 oraz 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Arkadiusz Witkowski. W poniedziałek, 16 grudnia, spowiedź rekolekcyjna w godz. od 8:30 do 12:30 oraz od 15:00 do 18:00.

 5. Panowie Organista i Kościelny roznoszą opłatki wigilijne. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Wraz z opłatkami otrzymacie plan duszpasterskiej wizyty kolędowej. Ofiary składane przy okazji opłatków służą naszemu kościołowi.

 6. Grupy duszpasterskie:
  - w poniedziałek o 19.00 Krąg Biblijny dla małżeństw,
  - we wtorek o 18.30 krąg biblijny,
  - w czwartek o 17.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  - w piątek o 17.00 ministranci, o 18.30 kandydaci do bierzmowania.

 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!