Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą


( 25 października 2020 r.)

 1. Dzisiaj trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele przebywać może jednocześnie nie więcej niż 15 osób. Prosimy o samokontrolę. W parku przed kościołem nie ma limitu wiernych, trzeba jednak zachować 1,5 metrowy dystans oraz pamiętać o zakrywaniu ust i nosa maseczką.

 3. Ks. Biskupa wydał dekret w sprawie uroczystości Wszystkich Świętych, w którym prosi, by rozkładać odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. na dni od 1 do 8 listopada. Jednocześnie Ks. Biskup przypomina, że osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny przez cały listopad, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają cmentarze, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję - kiedy to tylko będzie możliwe - spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.

 4. W naszym kościele 1 listopada Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym łącznie ze Mszą św. o godz. 12.00.

 5. W gablocie wywieszony jest Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

 6. Codziennie w październiku o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

 7. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy oktawalne i roczne wypominki za zmarłych.

 8. Działalność wszystkich grup duszpasterskich w parafii jest wstrzymana do odwołania. Kręgi Biblijne prowadzone będą online. Przypominamy również, że od marca wszystkie Msze św. z naszego kościoła oglądać można w czasie rzeczywistym na stronie www.parafia.sosnowiec.pl.

 9. Spowiedź św. w ramach stałego konfesjonału znów przeniesiona jest do oratorium parafialnego.

 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Niedzieli”. Do nabycia w zakrystii.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tomasz Balewicz, śp. Barbara Urgacz i śp. Elżbieta Ciesielska. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .

 12. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień i zdrowia. Szczęść Boże!

 13. Pismo Ks. Bpa odwołujące dyspensę.